• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Zatańcz ze mną

Filmy taneczne od dziesięcioleci cieszyły się dużą popularnością. Złoty okres musicalu lat 50. i 60., renesans w latach 80. potwierdzony sukcesami Footloose czy Dirty Dancing dowodzą, że publiczność kocha tego typu produkcje. Obecnie, na fali różnych telewizyjnych programów tanecznych, boom na filmy taneczne jest szczególnie widoczny. W latach 90. jedną z ciekawszych propozycji w tym gatunku okazał się obraz Randy Haines (Dzieci gorszego Boga) ze scenariuszem Daryla Matthewsa (również choreografa filmu).

Rafael jest młodym Kubańczykiem, któremu właśnie zmarła matka. Po pogrzebie młodzieniec postanawia odszukać swojego ojca. John Burnett mieszka w Houston i prowadzi prestiżową szkołę tańca towarzyskiego. Właśnie zbliżają się mistrzostwa. Pewnego dnia John otrzymuje list i dowiaduje się, że ma syna, którego istnienia dotąd nie podejrzewał. Burnett zaprasza Rafaela do USA. Kiedy ten pojawia się w jego szkole tańca, okazuje się, że jest niezwykle uzdolniony.. Ale także krnąbrny, niełatwo dający się przekonać do klasycznych reguł tańca i do trenowania. John, widząc talent syna, postanawia połączyć go w parze z Ruby. To była mistrzyni tańca, która zamierza wrócić na szczyt. Początkowo współpraca między Ruby a Rafaelem nie układa się najlepiej. Dopiero godziny wspólnych treningów mogą odmienić sytuację. Czy para zdąży przygotować się do mistrzostw?

Zatańcz ze mną to efektowny, zrealizowany z rozmachem film muzyczny. Twórcom udało się połączyć spektakularne sekwencje taneczne z wciągającą fabułą. Historia Rafaela i Ruby to nie tylko historia tancerzy, którzy marzą o osiągnięciu mistrzostwa, lecz także opowieść o ich niełatwym życiu, problemach dnia codziennego, stopniowym budzeniu się uczuć. Obraz Randy Haines to jednak przede wszystkim taniec. Wspaniała choreografia, gorące latynoskie rytmy (ścieżka dźwiękowa Michaela Convertino), a także dynamiczne zdjęcia Freda Murphy’ego są prawdziwą ozdobą filmu. W głównych rolach wystąpili popularni aktorzy. Chayanne (Rafael) to gwiazda w Ameryce Łacińskiej. Aktor, piosenkarz pop, a także znakomity tancerz, który swoją rolą nawiązał do najlepszych osiągnięć Gene’a Kelly’ego, Patricka Swayze czy Johna Travolty. Vanessa Williams (Ruby) jest z kolei byłą Miss Ameryki, popularną aktorką i piosenkarką. Zatańcz ze mną to film dla wszystkich, nie tylko dla miłośników tańca. 

Zatańcz ze mną
Dance With Me
1998, USA
122 min
Randa Haines

Oceń film

Your rating: Brak Average: 4.6 (5 votes)

Galeria