• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Zaborcza miłość
W strasznym kinie

Wypada tylko żałować, że Zaborcza miłość jest jedynym kinowym filmem Jonathana Darby’ego. Reżyserowi (i jednocześnie scenarzyście) udało się zrealizować nie tylko rasowy thriller psychologiczny, ale także zgromadzić na planie takie aktorskie indywidualności jak Jessica Lange, Gwyneth Paltrow i Johnathon Schaech.

Do posiadłości w Kilronan przybywa młoda kobieta, Helen. Została tu zaproszona przez swojego chłopaka, Jacksona Baringa. Urocza Helen jest bardzo szczęśliwa w związku z Jacksonem, w Kilronan ma poznać rodzinę ukochanego i zdobyć zaufanie najbliższych mu osób. Matką Jacksona oraz właścicielką posiadłości jest Martha. Początkowo kobieta z sympatią odnosi się do wybranki syna. Niebawem okazuje się, że Helen jest w ciąży. Młodzi muszą podjąć ważkie decyzje. Postanawiają pobrać się i zamieszkać w Kilronan. Od tego momentu sprawy zaczynają przybierać zły obrót. Martha nie jest w stanie ukrywać matczynej zazdrości o żonę swojego syna, a jej zachowanie staje się coraz bardziej niepokojące. Helen nie do końca ma świadomość powagi sytuacji. Martha decyduje się na przerażający krok…

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Polski tytuł filmu Darby’ego trafnie oddaje jego temat. Zaborcza miłość to opowieść o obsesyjnej zazdrości, macierzyńskim uczuciu, które z czasem staje się niebezpieczną grą. Grą, w której nie ma zwycięzców. Twórcom udało się sugestywnie wykreować nastój wzrastającego niepokoju, osaczenia bohaterów. Relacja  między Helen a Marthą jest osią napędową filmu, a psychologiczna wiarygodność pozwala głębiej wejść w motywacje działania postaci. Prawdziwą ozdobą Zaborczej miłości jest aktorstwo. Jessica Lange w roli Marthy potwierdza swoją klasę, podobnie jak towarzyszący jej Gwyneth Paltrow oraz Johnathon Schaech. Za ścieżkę dźwiękową odpowiedzialny jest doświadczony Christopher Young.

 

Zaborcza miłość
Hush
1998, USA
thriller
92 min
Jonathan Darby

Oceń film

Brak głosów

Galeria