• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Pierścień smoka

W swoim bogatym dorobku Lamberto Bava, ekscentryczny włoski twórca filmowy, ma obrazy gatunkowo przeróżne. Kręcił horrory, filmy przygodowe czy baśnie fantasy. Do tej ostatniej kategorii należy dwuczęściowy, efektowny "Pierścień smoka".
 
W dawnych czasach, w magicznym królestwie rządzi okrutny król. Symbolem dającym mu siłę jest obdarzony tajemną mocą Pierścień Smoka. Władca, wracając z jednej z wypraw, znajduje na drodze samotne niemowlę. Król przygarnia dziewczynkę i nazywa ją księżniczką Selvaggią. Odtąd jest przyrodnią siostrą Desiderii, naturalnej córki władcy. Obie dziewczynki nie darzą się sympatią, a intrygantka Selvaggia rzeczywiście życzy siostrze jak najgorzej. Siostry stają się dorosłe i Desideria ma zostać wydana za mąż. Jednak żaden z kandydatów nie przypada pięknej księżniczce do gustu. Dopiero przybycie uwięzionego przez króla rebelianta księcia Victora odmienia sytuację. Desideria zakochuje się w młodzieńcu i pomaga mu uciec. Niebawem księżniczka dołącza do buntowników, lecz zazdrosna Selvaggia rzuca urok na Victora. Nieświadomy czarów książę wraca na dwór i prosi ją o rękę. Zrozpaczona Desideria wyrusza na ratunek Victorowi i swojej miłości.
 
Romantyczna, wzruszająca baśń fantasy dla widza w każdym wieku. Doświadczonym realizatorom, szczególnie Lamberto Bavie, zawdzięczamy odpowiednie tempo opowiadania, typowe dla filmów przygodowych. Klimat bajkowości wykreowany został poprzez wystawne kostiumy i staranną scenografię. Twórcom udało się także skompletować międzynarodową obsadę, z Franco Nero na czele. Dwuczęściowy "Pierścień smoka" to kino fantasy z sugestywną atmosferą i obowiązkowym, bajkowym morałem.

Pierścień smoka
Desideria e l'anello del drago
1994, Włochy
fantasy
2x100 min
Lamberto Bava

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (2 votes)

Galeria