88

  • warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.

Blues tajniaków

Tytuł oryginalny: 
Undercover Blues

Zagraj to jeszcze raz, Sam, Punkt zwrotny wyróżniony Złotym Globem czy Stalowe magnolie to tylko kilka znanych filmów nieżyjącego już Herberta Rossa. Ten amerykański reżyser i producent urodził się w Nowym Jorku, a jego pierwszą pasją była choreografia. Od 1950 był członkiem American Balet Theatre, zaś debiutancki film zrealizował w 1958 roku. Nakręcony w 1993 Blues tajniaków potwierdza klasę reżysera.

Kathleen Turner i Dennis Quaid jako tajni agenci na urlopie wychowawczym - oj, nie odpoczną od pracy!

Trzech frajerów z Teksasu

Tytuł oryginalny: 
Bottle Rocket

Trzech frajerów z Teksasu to debiut pełnometrażowy Wesa Andersona – amerykańskiego reżysera, scenarzysty i producenta, autora Podwodnego życia ze Stevem Zissou czy Fantastycznego Pana Lisa. Debiut dostrzeżony nie tyko przez publiczność, ale także przez krytyków.

Bracia Wilsonowie jako uciekinierzy z psychiatryka dokonują wielkiego w swoim mniemaniu skoku na bank - absurd, gonitwa zdarzeń i błyskotliwe dialogi.

Grudzień

Tytuł oryginalny: 
December

Pearl Harbor - istniejąca od początku XX wieku amerykańska baza marynarki i lotnictwa – okazała się jednym z kluczowych miejsc dla historii II wojny światowej. 7 grudnia 1941 roku bazę zaatakowały siły japońskiego lotnictwa. Akcja, przeprowadzona z zaskoczenia i bardzo precyzyjnie, spowodowała ogromne straty wśród amerykańskich sił zbrojnych oraz zaszokowała społeczeństwo.  Od tego momentu zaczęła się niezwykle zacięta i krwawa wojna na Pacyfiku.  O skutkach tej inwazji opowiada debiutancki film Gabe’a Torresa.

Pięciu nastolatków w elitarnej szkole i szok po Pearl Harbour - jak ta klęska wpłynie na ich życiowe decyzje?

Transakcja

Tytuł oryginalny: 
The Big Kahuna

Wypada tylko żałować, że Transakcja to jedyny jak dotąd film w dorobku Johna Swanbecka. Ten wyrafinowany komediodramat został oparty na sztuce Rogera Rueffa.

Kevin Spacey, Danny DeVito i transakcja ostatniej szansy. Wiwisekcja ludzkich wad i opowieść o lojalności.

Niebieski ptak

Tytuł oryginalny: 
Il Bidone

Augusto to starzejący się drobny oszust i naciągacz. Żyje samotnie, a jego jedynymi kompanami są koledzy po fachu. Właśnie umiera jeden z nich, co prowokuje Augusta do rozmyślań o własnym życiu. Bohater czuje się skrajnie osamotniony i zmęczony przestępczym zajęciem. Niebawem opuści go dwójka kolegów-oszustów: niespełniony malarz Picasso i Roberto, marzący o karierze piosenkarza. Augusto desperacko szuka pomocy i wsparcia, lecz wszystko zdaje się sprzysięgać przeciwko niemu.

Druga część trylogii Felliniego zapoczątkowanej La Stradą.

Mambomania

Tytuł oryginalny: 
Mad About Mambo

W robotniczej dzielnicy Belfastu mieszka 18-letni Danny. Rodzinie się nie przelewa, a chłopak bardziej niż nauce poświęca się ukochanej piłce nożnej. Marzy o zostaniu profesjonalnym graczem w miejscowym klubie. Podziwia słynnych brazylijskich futbolistów i pragnie grać kiedyś tak jak oni. Dlatego też pewnego dnia wpada na pomysł, aby poprawić swoją grę… nauką tańców latynoamerykańskich. Zależy mu na polepszeniu zwinności i zwrotności, cechach tak cennych w piłce nożnej.

Robotniczy Belfast i komedia romantyczna z tańcem w tle.

Urwanie głowy

Tytuł oryginalny: 
Head Above Water
 
Szczęśliwe małżeństwo postanawia spędzić romantyczny weekend na pięknej wyspie u wybrzeży Maine. George jest bogatym, szanowanym sędzią z dużym doświadczeniem i jednocześnie mężczyzną chorobliwie zazdrosnym. Młodsza od niego, piękna żona Nathalie ma za sobą przeszłość, o której wolałaby zapomnieć. Pobyt na wyspie jest początkowo czystą sielanką. Parze towarzyszy rzeźbiarz Lance, przyjaciel Nathalie z dzieciństwa. Kiedy Lance wypływa razem z Georgem na ryby, na wyspie pojawia się jeszcze ktoś. To Kent, były chłopak Nathalie.
Cameron Diaz i Harvey Keitel w zwariowanej komedii sensacyjnej.

Jak zabić starszą panią

Tytuł oryginalny: 
The Ladykillers

Alexander Mackendrick to reżyser urodzony w Bostonie, lecz dorastający w Szkocji, skąd pochodzą jego rodzice. Na rynku brytyjskim debiutował dla słynnej wówczas wytwórni Ealing, a nakręcony kilka lat później obraz "Jak zabić starszą panią" okazał się dla reżysera wielkim sukcesem. Niestety był to również ostatni film dla wytwórni, która wkrótce została wchłonięta przez BBC.
 

Alec Guinness w klasyce czarnej komedii.

Kierowca

Tytuł oryginalny: 
Driver, The

Walter Hill, reżyser i producent specjalizujący się w kinie akcji zrealizował na początku swojej kariery efektowny thriller kryminalny według własnego scenariusza. Film oryginalny, ciekawy formalnie i wciąż intrygujący, mimo upływu lat.
 

Ryan O'Neal i Isabelle Adjani w efektownym filmie akcji.
Subskrybuje zawartość