122

  • warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.

Miłość ma dwie twarze

Tytuł oryginalny: 
The Mirror Has Two Faces

Po sukcesie filmów Yentl i Książę przypływów Barbra Streisand znów staje za kamerą. Miłość ma dwie twarze to amerykańska uwspółcześniona wersja filmu André Cayatte’a – francuskiego reżysera i scenarzysty (Kochankowie z Werony, Umrzeć z miłości) – który Lustro o dwóch twarzach zrealizował w 1958, obsadzając w rolach głównych Michèle Morgan i Bourvila.

Profesor Jeff Bridges zaskoczony przemianą Barbry Streisand z brzydkiego naukowca w seksowną kobietę sukcesu.
Należy do cyklu: 

Przerwana lekcja muzyki

Tytuł oryginalny: 
Girl, Interrupted

James Mangold, pochodzący z Nowego Jorku reżyser i scenarzysta, ma w swoim dorobku tak różnorodne gatunkowo filmy jak thriller Copland, komedię romantyczną Kate i Leopold, biografię Johnny’ego Casha Spacer po linie czy western 3:10 do Yumy. W 1999 zrealizował dramat Przerwana lekcja muzyki, oparty na autobiograficznej książce Susanny Kaysen.

Winona Ryder i Angelina Jolie (Oscar) w szpitalu psychiatrycznym końca lat 60. Świetne kreacje i wciągająca opowieść.

Zatańcz ze mną

Tytuł oryginalny: 
Dance With Me

Filmy taneczne od dziesięcioleci cieszyły się dużą popularnością. Złoty okres musicalu lat 50. i 60., renesans w latach 80. potwierdzony sukcesami Footloose czy Dirty Dancing dowodzą, że publiczność kocha tego typu produkcje. Obecnie, na fali różnych telewizyjnych programów tanecznych, boom na filmy taneczne jest szczególnie widoczny. W latach 90. jedną z ciekawszych propozycji w tym gatunku okazał się obraz Randy Haines (Dzieci gorszego Boga) ze scenariuszem Daryla Matthewsa (również choreografa filmu).

Chayanne, Vanessa Williams, Jane Krakowski i ogniste latynoskie rytmy.

W zawieszeniu

Tytuł oryginalny: 
Limbo

 
John Sayles to jeden z najciekawszych amerykańskich twórców. Stojąc na uboczu głównego nurtu tworzy kino autorskie, dalekie od hollywoodzkich schematów. Do jego najbardziej znanych filmów należą W szachu, Na granicy, Ludzie z bronią i właśnie W zawieszeniu.

Melodramat, film psychologiczny czy egzystencjalna przypowiastka? Kris Kristofferson i Mary Elizabeth Mastrantonio

Juliusz Cezar

Tytuł oryginalny: 
Julius Caesar

44 rok p.n.e. Rzym jest pod wpływem uwielbianego przez tłumy Juliusza Cezara, który zdaje się skupiać w swoich rękach coraz więcej władzy. Senat przygląda się temu z rosnącym niepokojem. Niebawem republikanie pod wodzą Kasjusza postanawiają skrytobójczo zgładzić Cezara. W dzień święta Id Marcowych wykonują okrutny wyrok, a pomaga im wieloletni przyjaciel Juliusza, Brutus. Niespodziewanie dla spiskowców pojawia się nowy rywal w walce o władzę.

Subskrybuje zawartość