• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Miasteczko Dancer

 
Reżyser i scenarzysta Tim McCanlies ma na swoim koncie zaledwie kilka filmów. Miasteczko Dancer, do którego sam napisał scenariusz, to jego debiut na dużym ekranie.
Keller, John, Squirrel i Terrell to od dzieciństwa czwórka najlepszych kumpli. Mieszkają w malutkim miasteczku w Teksasie. Lata temu obiecali sobie, że zaraz po maturze opuszczą rodzinne strony w poszukiwaniu nowych wyzwań. Właśnie zdali maturę i czas poważnych decyzji zbliża się nieubłaganie. Kilkudziesięciu mieszkańców nie chce się pogodzić z uszczupleniem populacji miasteczka. Będą starali się za wszelką cenę przekonać chłopaków do pozostania. Czy czwórka przyjaciół ma w sobie wystarczająco determinacji, aby wyjechać?
Tim McCanlies urodził się w stanie Teksas. Realia życia, charakter mieszkańców, specyfika tego rejonu USA są mu doskonale znane. Nie przypadkiem wybrał sobie za temat debiutu właśnie małe miasteczko w tym stanie. Film nakręcony w rekordowym tempie (25 dni) przekonuje autentycznością i uchwyconym realizmem. Udało się stworzyć bezpretensjonalny, naturalny obraz prowincji, zajętej własnymi sprawami i problemami. Wrażenie podglądania nieupozowanego życia to w dużej mierze zasługa znakomitych dialogów oraz wyrazistych postaci. Bohaterowie są wielowymiarowi, ich wzajemne relacje – przyjacielskie, rodzinne i społeczne – ukazane są w sposób wiarygodny. Ich decyzje, często brzemienne w skutkach, mają odpowiednie umotywowanie w fabule. Siłą obrazu McCanliesa jest także aktorstwo. Świetnie wypada kwartet młodych aktorów, a role drugoplanowe nie pozostawiają miejsca na krytykę. Kino, które wywołuje i uśmiech, i refleksję.
Dwa wyróżnienia Lone Star Film & Television Award. 

Miasteczko Dancer
Dancer, Texas Pop. 81
1998, USA
komediodramat
94 min
Tim McCanties

Oceń film

Your rating: Brak Average: 4 (1 vote)

Galeria