• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Latający chłopcy

 
Kyle i Jason to dwaj chłopcy, którzy są nierozłączni. Dzieciństwo jest czasem przygód i zawiązywania przyjaźni, często takich na całe życie. Pewnego dnia Kyle i Jason trafiają na lotnisko, gdzie ich uwagę przyciąga pozostawiony bez opieki samolot. Powodowani ciekawością przyjaciele wsiadają do maszyny. W pewnym momencie samolot zaczyna procedurę startu i niebawem Kyle oraz Jason są już w powietrzu. Ku swojemu przerażeniu odrywają, że poza nimi na pokładzie nie ma nikogo. Teraz tylko spokój może ich uratować od tragicznego końca. Dzięki rozsądkowi i szczęściu udaje im się sprowadzić maszynę bezpiecznie na ziemię. Od razu chłopcy zostają okrzyknięci bohaterami. Jason i Kyle nie wiedzą jeszcze, że samolot należy do miejscowego gangstera, który poszukuje zagubionych worków z pieniędzmi.
 
Efektowny film przygodowy i najbardziej znany obraz w skromnym dorobku Rocco DeVilliersa, młodego twórcy urodzonego w RPA. Latający chłopcy to wciągająca fabuła, żywa akcja, a jednocześnie bezpretensjonalna opowieść o przyjaźni, odwadze, lojalności i chęci poszukiwania przygód. Efektowne sceny lotnicze, zdjęcia Jima Orra oraz muzyka Lisle Moore’a to niewątpliwe atuty filmu. Znakomicie wypadają aktorzy, szczególnie odtwórcy głównych ról Jesse James i Reiley McClendon. Obraz DeVilliersa okazał się sporym przebojem w USA, zdobywając szereg nagród (w szczególności wyróżnień publiczności) na mniejszych festiwalach.

Latający chłopcy
The Flyboys
2008, USA
przygodowy
118 min
Rocco DeVilliers

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (4 votes)

Galeria