• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Kumpel Joey

George Sidney, autor Statku komediantów czy Podnieść kotwicę, był specjalistą od kina rozrywkowego w najlepszym wydaniu. Twórca musicali, komedii czy melodramatów czuł się znakomicie w Fabryce Snów. Kumpel Joey to przeniesienie popularnego na deskach Broadwayu musicalu Johna O'Hary z piosenkami Richarda Rodgersa i Lorenza Harta.

Joey, ambitny piosenkarz i tancerz, wikła się w romans ze starszą, bogatą wdową, Verą Simpson. Joey marzy o własnym klubie nocnym i wspaniałej rewii, a pieniądze wdowy wydają się być idealnym sposobem na realizację marzeń. Pewnego dnia bohater poznaje śliczną chórzystkę Lindę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Od tego momentu już nic nie będzie takie, jak dawniej…

Zrealizowany z inscenizacyjnym rozmachem, uroczy musical przypominający o najlepszych, amerykańskich wzorcach gatunku. Mamy więc widowiskowe sekwencje taneczne i przebojowe piosenki, dużą dawkę humoru, obowiązkową wielką miłość i perypetie, które dodają całej historii lekkiego pieprzyku. W obsadzie same gwiazdy: Rita Hayworth, Frank Sinatra i Kim Novak. Twórcom nie zabrakło poczucia humoru, co widać w scenie z Ritą Hayworth, w przezabawnej parafrazie słynnej Gildy.

Złoty Glob dla Franka Sinatry, cztery nominacje do Oscara, a także wyróżnienia Laurel Award.

Kumpel Joey
Pal Joey
1957, USA
musical
105 min
George Sidney

Oceń film

Your rating: Brak Average: 4 (1 vote)

Galeria