konkurs - Doktor Żywago i koniec Rosji carskiej

  • warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.

Biali i Czerwoni, Syberia i terror, rewolucja i jej dzieci – wielka historia bawi się zwykłymi ludźmi jak kukiełkami. Rosyjski inteligent, doktor Jurij Żywago był jedną z nich, a o jego losach opowiada niezapomniana, nagrodzona pięcioma Oscarami ekranizacja powieści Borysa Pasternaka z Omarem Sharifem i Julie Christie w głównych rolach. Na Doktora Żywago, historię tragicznej miłości, dla której nie może być szczęśliwego zakończenia, zapraszamy w piątek 9 grudnia o godz. 20:00 (z powtórką w sobotę o 14:15).

Z tej okazji zapraszamy na konkurs. Wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania – na pierwsze prawidłowo, na drugie – ciekawie. Nagrodzimy autorów najciekawszych wypowiedzi, którzy jednocześnie odpowiedzieli prawidłowo na pierwsze pytanie.

Na odpowiedzi czekamy do 10 grudnia 2011 włącznie.

A do wygrania jest osiem egzemplarzy książki Richarda Pipesa „Zamachowcy i zdrajcy”.

To dwie fascynujące, znakomicie udokumentowane opowieści o początkach terroru w Rosji, ukazanego przez pryzmat losów dwojga ludzi z rewolucyjnego podziemia: Wiery Zasulicz i Siergieja Diegajewa. Ona dokonała zamachu na gubernatora Petersburga, ale została uniewinniona. On był policyjnym konfidentem, a po zabójstwie szefa petersburskiej Ochrany uciekł do USA. Tłem obu opowieści jest obraz carskiej Rosji schyłku XIX wieku z jej wszystkimi sprzecznościami, napięciami, lękami i nadziejami.

Zwycięzcy

Anna Krystyna Abstorska
Joanna Sawicka
Piotr Kasperowicz
Grażyna Szulc
Barbara Zając
Krystyna Zając
 
Ze zwyciezcami skontaktujemy się mailem.
Gratulujemy!

Sponsorzy: