• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Kapitan piratów

"Kapitan piratów" to pełnokrwisty film przygodowy opary na prozie Rafalela Sabatiniego, autora "Sokoła morskiego" i "Kapitana Blooda". Jednocześnie to jeden z ostatnich kinowych obrazów Ralpha Murphy'ego, który postanowił poświęcić się pracy w telewizji.
 
Kapitan Peter Blood porzuca piracki fach i znajduje schronienie się w Indiach Zachodnich. Tutaj jako lekarz pomaga zbiegłym niewolnikom. Jest zaręczony z piękną doną Isabellą, lecz tego faktu nie daje się długo ukryć. Władze wpadają na trop kapitana i niebawem oskarżają go o popełnienie morderstwa. Blood jest niewinny, lecz nie ma to teraz znaczenia. Zostaje pojmany i zesłany na galery. Z pomocą ukochanemu przychodzi Isabella. Odnajduje starych towarzyszy Blooda i nakłania ich na odbicie dawnego dowódcy. Statek, na którym jest uwięziony bohater, zostaje zaatakowany przez piratów. Świetnie zrobiony film przygodowy i gratka dla fanów filmów o piratach.
 
Klasyczny obraz Ralpha Murphy'ego z Louisem Haywardem w głównej roli, aktorem, który wcześniej już wcielał się w postać kapitana piratów. Twórcy sprawnie opowiadają tę historię, nie tracąc jednocześnie z oczu psychologii postaci. Motorem napędowym jest akcja, pełna efektownych scen walk i abordaży. Obraz mimo upływu lat ogląda się bez zgrzytów, a tradycyjna robocizna filmowa może stanowić wzór gatunkowy do dziś. Malownicze plenery, piraci, piękne kobiety i wspaniałe galeony to wabik, któremu ulegnie nie tylko miłośnik filmów przygodowych.

Kapitan piratów
Captain Pirate
1952, USA
przygodowy
82 min
Ralph Murphy

Oceń film

Brak głosów