• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Diana - królowa ludzkich serc

Gabrielle Beaumont to reżyserka znana z wieloletniej pracy w telewizji. Autorka wielu seriali sięga w 1998 roku po temat i osobę z pierwszych stron gazet, księżną Dianę. Skupia się na ostatnich 14 miesiącach życia Diany zakończonych tragicznym wypadkiem samochodowym.
Początkiem akcji filmu jest maj 1996 roku. Małżeństwo Diany i księcia Karola jest już od lat właściwie fikcją. Bulwarowa prasa spekuluje na temat separacji i ich romansów. Sprawa rozwodowa jest tylko kwestią czasu. W sierpniu dochodzi to tego oficjalnie i Diana traci tytuł Jej Królewskiej Wysokości, pozostając księżną Walii. Najbliższe miesiące okażą się najbardziej burzliwymi i dramatycznymi w życiu "królowej ludzkich serc". Uwikłana w romans z pakistańskim kardiochirurgiem, a potem z bogatym Dodim Al Fayedem wciąż nie może znaleźć swojego miejsca w życiu. Miłość do tego drugiego zdaje się być szansą na normalność. Niestety, paparazzi wciąż depczą po piętach księżnej Dianie, która jest dla części tabloidów tematem numer jeden. 31 sierpnia, tuż po północy, uciekając przez natrętnymi fotoreporterami rozbija się samochód z księżną i jej ukochanym Al Fayedem.
Telewizyjny dramat Gabrielle Beaumont stara się być wierny faktom. Oczywiście autorka uwypukla postać księżnej Diany, akcentując jej działalność charytatywną, umiejętność znalezienia wspólnego języka w niełatwych relacjach z synami, a także altruizm, z którego księżna była znana. Winą za tragiczny wypadek obarcza rządną sensacji prasę i przeciwników księżnej. To jednoznaczne oskarżenie może nie przekonywać każdego z widzów, lecz warto przypomnieć sobie postać, która dla wielu była jedną z ikon XX wieku.

Diana - królowa ludzkich serc
Diana: A Tribute to the People's Princess
1998, Wielka Brytania
biograficzny
101 min
Gabrielle Beaumont

Oceń film

Your rating: Brak Average: 3 (2 votes)

Galeria