• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Czekoladowy gang

Ian Gilmour to aktor i reżyser mający na koncie wiele filmów o tematyce młodzieżowej. "Czekoladowy gang" powstał na podstawie powieści Alexa Shearera, a Gilmour znakomicie wywiązał się ze swojego zadania, reżyserując obraz pełen pozytywnej energii, nie zapominając o intrygującym przesłaniu.
Po wygraniu wyborów do władzy dochodzi dziwna partia polityczna. Jej członkowie postanawiają rządzić poprzez system zakazów i jednym z jej pierwszych pomysłów jest zabronienie spożywania… czekolady. Słodka prohibicja szybko wywołuje gwałtowne reakcje. Powstaje podziemny rynek, który po wysokich cenach szmugluje czekoladowy towar. To wszystko zmusza dzieci do działania. Dwóch 13-letnich przyjaciół, Huntley i Smudger, postanawia walczyć o wolność… spożywania, tym samym dokonując zamachu się na panujący rząd i restrykcyjny porządek.
Wciągająca historia, zaskakujące zakończenie i szalone zwroty akcji to niezaprzeczalne atuty familijnej produkcji Gilmoura. Twórcom udało się stworzyć film bezpretensjonalny, ciepły w wymowie, a jednocześnie skłaniający do myślenia. Czekoladowy gang to rodzaj przypowiastki z morałem, przypominającej o naszym prawie do wolności i do posiadania własnego zdania. Naturalna gra aktorów, w tym również dziecięcych, a także staranna realizacja wyróżniają ten film na tle innych produkcji tego typu. Dla wszystkich. Dziecięca nagroda BAFTA oraz australijskie wyróżnienie Logie Award.

Czekoladowy gang
Bootleg
2002, Australia, Wielka Brytania
familijny
109 min
Ian Gilmour

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (3 votes)

Galeria