• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Criminal - wielki przekręt

Richard Gaddis to oszust i przestępca z Los Angeles. Ma za sobą liczne przekręty, wie, na czym polega ten fach, lecz wielkich pieniędzy się na razie nie „dorobił”. Pewnego dnia poznaje Rodriga, stawiającego pierwsze kroki w złodziejskim zawodzie. Richard ratuje Rodriga, gdy ten wpada na jednym ze swoich przekrętów. Gaddis potrzebuje młodego pomocnika, który byłby wsparciem w przyszłych zamierzeniach. Rodrigo przyłącza się do cynicznego oszusta, gdyż liczy na szybkie i duże pieniądze, pozwalające spłacić hazardowe długi ojca. Na okazję nie trzeba długo czekać. W hotelu, w którym pracuje siostra Gaddisa pojawia się bogaty biznesman zainteresowany cenną obligacją bankową. Richard i Rodrigo chcą ubić interes i sprzedać obligację mężczyźnie. Oczywiście wart ogromne pieniądze papier ma zostać podrobiony. Czy ten przekręt ma szansę się udać?
Criminal – wielki przekręt to remake argentyńskiego przeboju kinowego, filmu Dziewięć królowych wyreżyserowanego przez Fabiána Bielinsky’ego. Argentyński twórca w amerykańskiej wersji jest współscenarzystą, a reżyserii podjął się znany producent Gregory Jacobs. Mimo iż za projektem stoi spółka producencka George’a Clooneya i Stevena Soderbergha twórcy remake’u dysponowali stosunkowo małym budżetem. Efekt jest jednak znakomity. Jacobs płynnie połączył elementy dramatu, filmu sensacyjnego i komedii. Przeniósł akcję do Los Angeles, nasycając obraz klimatem miasta. Fabuła obejmuje 24 godziny z życia bohaterów prowadząc do zaskakującego finału. Ozdobą filmu są błyskotliwe dialogi i pierwszorzędne aktorstwo. John C. Reilly  jako cyniczny Gaddis, Diego Luna w roli młodego Rodriga, a także Maggie Gyllenhaal grająca siostrę oszusta to zapadające w pamięć kreacje, potwierdzające talent odtwórców. Za świetne zdjęcia odpowiedzialny jest Chris Menges, doświadczony operator znany z takich obrazów, jak Bokser Sheridana czy Lektor Daldry’ego.

Criminal - wielki przekręt
Criminal
2004, USA
83 min
Gregory Jacobs

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (1 vote)

Galeria