• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Była sobie zbrodnia

Kanadyjczyk Eugene Levy kojarzony jest przede wszystkim jako aktor. Wyreżyserował także trzy filmy, z których Była sobie zbrodnia cieszyła się największą popularnością. Obraz oparto na pomyśle Rodolfa Sonega.

Intryga zaczyna się od zaginięcia jamnika. Bogaty właściciel jest zrozpaczony. Wyznacza nagrodę za odnalezienie pupila. Pies zostaje jednocześnie znaleziony przez Phoebe i starzejącego się aktora Juliana Petersa. Wysoka nagroda kusi każdego z nich. Nie znają się, więc i zaufanie do siebie mają ograniczone. Umawiają się, że razem odwiozą drogocennego jamnika do Monte Carlo. Podróż nie przebiega jednak bez niespodzianek. Okazuje się, że chętnych do zgarnięcia pieniędzy za psa jest dużo więcej.

Humor, humor i jeszcze raz humor. Komedia kryminalna Eugene Levy’ego korzysta z najlepszych wzorców gatunku. Akcja toczy się wartko, gagi skonstruowane są klasycznie, a przezabawne dialogi nie pozwalają się nudzić. Chyba największym atutem filmu są kreacje aktorskie. Twórcom udało się zaprosić do współpracy całą plejadę komediowych aktorów. James Belushi, Cybill Shepherd, John Candy, Richard Lewis to tylko ci najbardziej znani. Również i role drugoplanowe nie pozostawiają pola do krytyki. Była sobie zbrodnia to półtorej godziny znakomitej zabawy.


 

Była sobie zbrodnia
Once Upon a Crime...
1992, USA
91 min
Eugene Levy

Oceń film

Brak głosów

Galeria