• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Bobby Jones: zamach geniusza

Robert Tyre "Bobby" Jones Jr. był jednym z najwybitniejszych golfistów w historii tej dyscypliny, jednocześnie człowiekiem o nieprzeciętnym umyśle oraz nietuzinkowym charakterze. Poznajemy go jako kilkuletniego chłopaka, który ma spore problemy ze zdrowiem. Ma także niezwykły dar do gry w golfa. Robi błyskawiczne postępy i w wieku sześciu lat wygrywa swój pierwszy turniej. W wieku lat 18 kwalifikuje się do prestiżowego US Open Golf. Cała Ameryka wie, że ma do czynienia ze sportowym geniuszem. Kolejne lata to pasmo spektakularnych sukcesów. W 1930 roku jako jedyny człowiek w historii zdobywa tzw. Wielkiego Szlema, wygrywając w jednym sezonie cykl najważniejszych turniejów. Właśnie wtedy, mając 28 lat i będąc u szczytu sławy postanawia rozstać się ze sportem. Poświęca się dla ukochanej żony, równocześnie wraz z Alistairem McKenzie budując spektakularne pole golfowe w miejscowości Augusta w stanie Georgia. Swoją decyzją o tak szybkim zakończeniu kariery golfowej szokuje swoich fanów. Jednak Bobby jest człowiekiem wielu talentów. Studiuje literaturę angielską, a także w błyskawicznym tempie zostaje adwokatem. Wybuchowy temperament będzie jednak przyczyną wielu życiowych problemów.
 
Bobby Jones: zamach geniusza to zrealizowana z dużym rozmachem biografia słynnego golfisty. Tytułowego bohatera oglądamy nie tylko na polach golfowych, ale także poznajemy jego życie osobiste. Jako człowiek niezwykle utalentowany realizuje się w różnych dziedzinach, choć nie zawsze na swojej drodze spotyka życzliwych mu ludzi. Reżyser Rowdy Herrington (Pole rażenia) i współautor scenariusza zadbał o odpowiedni poziom filmowej robocizny. Pełnokrwiste postacie, efektowne zdjęcia oraz wciągający rytm narracji powodują, że obraz ogląda się świetnie. W rolę genialnego sportowca wcielił się Jim Caviezel (Cienka czerwona linia, Pasja). Film nie tylko dla miłośników golfa. 

Bobby Jones: zamach geniusza
Bobby Jones: Stroke of Genius
2004, USA
124 min
Rowdy Herrington

Oceń film

Your rating: Brak Average: 3 (1 vote)

Galeria