• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Urwanie głowy

Ten film to przede wszystkim aktorski popis Harveya Keitela. Pamiętny alfons z Taksówkarza i tytułowy zły porucznik z kontrowersyjnego filmu Abla Ferrary wciela się tu w postać biznesmena George’a. Jest bogaty, szczęśliwy i ma piękną, powabną żonę (Cameron Diaz). Pech chce, że choć żona jest mu wierna, George nie może przestać zachowywać się jak współczesny Otello. Sytuacja komplikuje się, gdy podczas romantycznego weekendu żonę naszego bohatera odwiedzi jej były chłopak. Biedaczysku przypadkowo zejdzie się w małżeńskim łożu gospodarzy, a pan domu głuchy będzie na tłumaczenia swojej połowicy. Dodatkowo sytuację skomplikuje pojawienie się wścibskich znajomych. Wyreżyserowane przez Jima Wilsona (na co dzień cenionego amerykańskiego producenta, Oscar za Tańczącego z wilkamiUrwanie głowy to czarna komedia, w której trupy i nieoczekiwane zwroty akcji mnożą się jak króliki w kapeluszu magika.

Każdy, komu podobały się takie filmy, jak Kolacja z arszenikiem czy Wojna państwa Rose, będzie Urwaniem głowy rozbawiony do łez. Warto dodać, że jest to remake jednego z największych norweskich kasowych przebojów kinowych roku 1993, czyli Hodet over vannet Nilsa Gaupa.

Robert Ziębiński

Zobacz galerie