• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Transamerica

 

Dowcipne i mądre kino o oswajaniu seksualnej odmienności.

Sabrina „Bree” Osbourne czeka na ostateczną operację waginoplastyczną. Do jej wykonania pozostał jej tydzień. I kiedy wydaje jej się, że nic nie stanie na przeszkodzie, odbiera telefon z nowojorskiego aresztu. Dzwoni Toby Wilkins, który chce natychmiast rozmawiać z Stanleyem Schupakiem. I cały spokój diabli wzięli. Otóż Bree jeszcze do niedawna była Stanleyem, a Toby to jej/jego syn. Tyle że Bree/Stanley nigdy o nim nie wiedziała, a w obecnej sytuacji poznanie się z dzieckiem, nawet prawie dorosłym, może być trudne.

Transamerica to jedyny jak do tej pory film Duncana Tuckera, ale za to niezwykle udany. W postać Bree wciela się znana z serialu Gotowe na wszystko Felicity Huffman i robi to koncertowo. Jej kobieta, która kiedyś żyła uwięziona w ciele mężczyzny, jest ciepła, pogubiona i bardzo wiarygodna. Taka zresztą jest cała ta historia. Nie popada ani na sekundę w tandetę, za to mądrze i z sympatią opowiada o życiu tych, którym ciało zrobiło psikusa. I o tym, jakie konsekwencje ten psikus za sobą niesie.

Robert Ziębiński

Zobacz galerie