• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Prawdziwa historia

Anthony Hopkins pytany w wywiadach o swoją ulubioną rolę zawsze opowiada o jednej. O roli Burta Munro z Prawdziwej historii. „Prosty facet, proste, cudowne i ciepłe życie. Jego jedyną życiową pasją były motocykle i bicie kolejnych rekordów prędkości. Podobało mi się jego podejście do życia. Poza tym na koszt wytwórni poleciałem do Nowej Zelandii i jeździłem na tych niezwykle szybkich motorach. To była frajda”. I faktycznie to na ekranie widać.

Opowieść o prawdziwym kierowcy konstruktorze Burcie Munro, który podporządkował całe swoje życie jednej pasji – biciu rekordów prędkości na modyfikowanych przez siebie motocyklach Indian. To on w 1967 roku ustalił niepobity do tej pory rekord prędkości wynoszący blisko 300 km/h. Co ciekawe, ponoć tego samego roku Munro pobił swój rekord (jechał 331 kilometrów), ale nie zostało to uwzględnione w klasyfikacjach.

Munro to nie tylko ulubiona rola Hopkinsa, ale też film marzenie Rogera Donaldsona, który nad adaptacją jego życia pracował dwadzieścia lat.

Robert Ziębiński

Zobacz galerie