• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Dzień, który odmienił twoje życie

 

Nostalgiczna opowieść o pewnej zwyczajnej francuskiej rodzinie i ich zwyczajnym życiu. Taksówkarz Robert jest mężem Marie-Jeanne, która w głębi ducha wciąż czuje się artystką. Ich małżeństwo jest udane, choć przeciętne. Mają trójkę dzieci, a każde z nich próbuje układać sobie życie po swojemu. Albert, aby nie popełniać życiowych błędów rodziców, zostaje chirurgiem plastycznym, Raphaël jest jego przeciwieństwem – lekkoduchem, który nie potrafi ułożyć sobie życia i mieszka z rodzicami. Najmłodsza Fleur właśnie odkrywa świat seksu i związków damsko-męskich. Cała rodzina zaś mieszka w domu, który Robert dostał od swojego ojca – w domu bardzo drogim w utrzymaniu, który rujnuje ich finanse.

Prosta historia prostej rodziny opowiadana jest tu z nerwem, ale i czułością. Dzień, który odmienił twoje życie okazał się wielkim hitem we Francji oraz czarnym koniem podczas rozdawania tamtejszych nagród filmowych, Cezarów. Skromna rodzinna opowieść miała aż dziewięć nominacji do nagród; zdobyła trzy – za montaż i drugoplanowe role dzieci.

Robert Ziębiński

Zobacz galerie