• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Dom z piasku i mgły

W wyniku biurokratycznej pomyłki dom Kathy – byłej narkomanki i alkoholiczki – trafia na aukcję za bezcen. Kupuje go Massoud Amir Behrani (rewelacyjny posępny Ben Kingsley), były członek elitarnego otoczenia szacha Iranu. Po rewolucji wraz z rodziną uciekł z kraju do USA. Zdegradowany społecznie Behrani za wszelką cenę stara się utrzymywać pozory bogactwa swojej rodziny. Wszystko po to, aby córka mogła wyjść bogato za mąż, a syn dostał się na upragnione studia. Dom Kathy kupiony niemal za nic chce sprzedać za o wiele wyższą cenę. W tym idealnym planie nie wziął pod uwagę jednego szczegółu – że była właścicielka będzie walczyć jak lwica o odzyskanie przypadkowo utraconej własności.

Dom z piasku i mgły to hipnotyzujący i depresyjny dramat, w którym nie ma zwycięzców, jest tylko smutek, stracone marzenia i połamane życia. Świetnie uzupełniają się tu aktorsko Jennifer Connelly grająca Kathy i sir Ben Kingsley. To ich kreacje sprawiają, że prostą opowieść o walce o dom ogląda się jak wciągający, mroczny thriller.

Robert Ziębiński

Zobacz galerie