• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Cztery pory roku

Znany z serialu M.A.S.H.  Alan „Sokole Oko” Alda tym razem stanął po obu stronach kamery, realizując dowcipną i ciepłą komedię miłosną. Bohaterami Czterech pór roku są trzy pary przyjaciół, którzy spotykają się wspólnie w każdą porę roku. Przez ten czas wiele się w nich zmienia. Ktoś się rozwodzi, ktoś ma romans, a ktoś inny problemy w pracy.

Film Aldy to przede wszystkim dowcip słowny, błyskotliwe dialogi i cięte puenty. Pisania ich uczył się od wybitnego dramaturga, a prywatnie dobrego znajomego, Neila Simona. Co ciekawe, jak twierdzi sam Alda, film powstał, ponieważ pokłócił się on z jednym ze swoich przyjaciół, jak się później okazało niesłusznie.

Cztery pory roku były jednym z największych hitów kinowych 1981 roku, przynosząc dochód w wysokości blisko 50 mln dolarów. Na fali jego sukcesu stacja telewizyjna CBS stworzyła serial będący jego kontynuacją. Niestety, ten okazał się klapą, zdjętą z anteny po 13 odcinkach.

Robert Ziębiński

Zobacz galerie