• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Chłopaki mojego życia

Najpierw była autobiograficzna powieść Beverly Donofrio, która podbiła listy bestsellerów „New York Timesa”. Donofrio, co prawda, nie przeżyła niczego niezwykle wstrząsającego, ale za to z wdziękiem opisała życie dziewczyny z prowincji, która zawsze marzyła o tym, aby być pisarką, a skończyła jako młodociana mama. Książkę przeczytała Drew Barrymore i zachwycona nią zapragnęła wcielić się w powieściową Beverly. Tak powstały Chłopaki mojego życia – wdzięczna obyczajowa opowieść o przełamywaniu życiowych trudności i niezwykłej sile woli.

Beverly poznajemy na początku lat 60. Ma 15 lat, jest rezolutna i oczywiście zbuntowana. Pewnego wieczoru na imprezie idzie do łóżka z nowo poznanym facetem. Pech chce, że zachodzi w ciążę. Ray, bo tak ma na imię przyszły ojciec, obiecuje ożenić się z nią i wychować ich dziecko. Nie informuje tylko Beverly o jednym drobnym szczególe: jest narkomanem, który będzie wydawał wszystkie pieniądze na ćpanie, zamieniając życie Beverly w koszmar. Dziewczyna jednak ma silny charakter i co niespotykane w tamtych czasach, wyrzuca męża z domu i zaczyna samotnie wychowywać syna. Resztę historii łatwo sobie dopowiedzieć – jest ona bowiem dowodem na to, że coś takiego jak amerykański sen istnieje, a sukces czai się za rogiem.

Tylko trzeba wiedzieć, za który róg skręcić.

Robert Ziębiński

Zobacz galerie