• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Biały myśliwy, czarne serce

Oparta na wspomnieniach pisarza Petera Viertela opowieść o kulisach powstawania słynnego hitu z Humphreyem Bogartem Afrykańska królowa. Reżyserujący film Clint Eastwood gra tu także głównego bohatera, amerykańskiego filmowca Johna Wilsona (chodzi tak naprawdę o Johna Hustona, wybitnego reżysera, twórcę m.in. Afrykańskiej królowej czy Sokoła maltańskiego), który w towarzystwie młodego pisarza przybywa do Afryki szukać plenerów do nowego filmu. Tyle że filmowa robota schodzi na boczny plan, kiedy Wilson zaczyna coraz bardziej fascynować się safari, a jego obsesyjnym marzeniem staje się zabicie słonia. Eastwood serwuje nam tu nostalgiczną, ale nie ckliwą, za to przepięknie sfotografowaną i opowiedzianą wycieczkę w czasy starego Hollywood, kiedy twardzi mężczyźni polowali na słonie, a kobiety mogły się tylko temu przyglądać z daleka.

Ciekawostką jest fakt, że w filmie wykorzystano tę samą małą łódź, którą w Afrykańskiej królowej pływał Bogart.

Robert Ziębiński

Zobacz galerie