• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Bezprawie

W 1990 roku autorski western Kevina Costnera Tańczący z wilkami zdobył siedem Oscarów, zarobił ponad 400 mln dolarów, a jego reżyserowi i zarazem odtwórcy głównej roli dał status największej i najgorętszej gwiazdy w Hollywood. Trzynaście lat później Costner był już tylko cieniem tamtego człowieka sukcesu. Każdy jego kolejny film był spektakularną klapą, a owiany aurą skandalu rozwód sprawił, że z najseksowniejszego mężczyzny w Fabryce Snów stał się najmniej pożądanym. Costner jednak zamiast się poddawać i staczać w dół jak wielu jego kolegów, postanowił powrócić do gatunku który przyniósł mu największą sławę. Tak powstało Bezprawie, stylowy i bardzo dobry western, który, co prawda, sukcesu Tańczącego… nie powtórzył, ale stał się początkiem nowej kariery aktora. W filmie wciela się on w postać nękanego wojennymi koszmarami żołnierza, który wraz ze znajomymi pędzi bydło przez Stany. Gdy trafiają do zapyziałego miasteczka rządzonego przez bogatego ranczera, konflikt wisi w powietrzu.

Stylowy, świetnie poprowadzony western, który jest zarazem pięknym hołdem dla starego Hollywood i filmów w stylu Czerwona rzeka czy Rio Bravo.

Robert Ziębiński

Zobacz galerie