• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Bezpieczne przejście

Robert Allan Ackerman to amerykański reżyser i producent  realizujący swoje filmy głównie dla telewizji. Bezpieczne przejście stanowi wyjątek i przykład tego, że twórca ten potrafi przyciągnąć publiczność do kin. Obraz powstał na podstawie znanej powieści Ellyn Bache, a scenariusz napisała Deena Goldstone.

Rodzina Singerów przeżywa poważny kryzys. Mag Singer jest matką aż siedmiu chłopaków. Wychowanie takiej gromady okazuje się nie lada trudem. Po latach ciągłego zajmowania się domem Mag jest wyraźnie zmęczona, a jednocześnie zdeterminowana do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Mąż Mag, Patrick, wyprowadza się z domu. Singerowie zdają się być w kompletnej rozsypce. Pewnej nocy Mag ma niepokojąco proroczy sen. Budzi się przekonana, iż jednemu z synów stało się coś złego. I rzeczywiście. Niebawem dociera do niej wiadomość o ataku na amerykańską bazę wojskową na pustyni Synaj. Bazę, w której stacjonował jeden z jej synów, Percival. Mag zwołuje całą rodzinę. Nerwowe oczekiwanie na jakieś sygnały o losie Percivala okazują się okazją do spotkania twarzą w twarz z problemami. Rodzina Singerów próbuje po latach znaleźć wspólny język. Lecz nie będzie to proste.

Intrygujący, starannie zrealizowany dramat. Film skupiony jest na postaci Mag, kobiety żyjącej w dysfunkcyjnym układzie. Pod wpływem alarmujących wiadomości bohaterka potrafi scalić całą familię, otworzyć się na innych, okazać bliskość i wyrozumiałość. Rodzinne urazy, nieporozumienia i zadawnione pretensje schodzą na dalszy plan, ustępując miejsca poczuciu jedności. Robert Allan Ackerman nakręcił film, który urzeka atmosferą. Prosta historia Singerów opowiedziana jest płynnie i wciągająco, a elementy melodramatu przeplatane są delikatnym humorem. Znakomitą kreację stworzyła Susan Sarandon jako Mag. Jej bohaterka jest naturalna i autentyczna. Bezpieczne przejście to film, który pozostaje w pamięci.

Bezpieczne przejście
Safe Passage
1994, USA
dramat
93 min

Oceń film

Brak głosów

Galeria