• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Batman i Robin

 
Producenci Batmana Forever, zadowoleni z sukcesu finansowego poprzedniego filmu, postanowili do kolejnej części przygód Człowieka-Nietoperza znów zaangażować Joela Schumachera. Scenariusz napisał Akiva Goldsman (Czas zabijania, Ja, robot) korzystając z postaci wykreowanych przez twórcę komiksu o Batmanie, Boba Kane’a.
Mroczne miasto Gotham jest znów w niebezpieczeństwie. Sfrustrowany naukowiec dr Victor Fries jest obecnie Mr. Freeze, który chcąc ratować śmiertelnie chorą żonę nie cofnie się przed zamrożeniem całego miasta. Pomocnikiem w planie zagłady będzie ponętna, lecz i toksyczna kobieta Trujący Bluszcz. Pragnie zamienić Gotham, a docelowo całą ziemię w królestwo roślin, wymazując człowieka z historii. Trujący Bluszcz ma swoją tajemną broń – jej pocałunek może być śmiertelny dla każdego. Batman nie może dłużej czekać. Rusza do walki z niebezpiecznymi przeciwnikami. Znów pomocą będzie służył młody Robin.
Efektowna, zrealizowana z dużym rozmachem superprodukcja. Twórcy znów wyczarowali na ekranie miasto Gotham i jego (często przedziwnych) mieszkańców. Kolejny raz Batman musi stawić czoła złoczyńcom. Zadanie będzie niełatwe, bo i antagoniści nie cofną się przed niczym. W trudnej misji Batmanowi pomoże Robin, który zaczyna traktować swojego mentora niczym ojca. Joel Schumacher wyraźnie bawi się konwencją. Postacie się komiksowo przerysowane, a kicz użyty świadomie. Objawia się on w przepychu kostiumów, dziwacznej, barokowej scenografii i nagromadzeniu efektów specjalnych. Akcja toczy się wartko, zwroty fabuły zaskakują, a widz nie ma czasu na nudę. Po raz pierwszy (i na razie jedyny) w rolę Batmana wcielił się George Clooney, zaś partnerują mu takie gwiazdy jak Arnold Schwarzenegger, Uma Thurman, Alicia Silverstone i Chris O'Donnell.
ASCAP Award, dwa wyróżnienia Blockbuster Entertainment i nagroda Grammy.

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (2 votes)

Galeria