• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
Batman Forever

Podejmując się realizacji kolejnej części przygód Batmana, Joel Schumacher stanął przed nie lada zadaniem. Musiał zmierzyć się z ikonografią i popularnością dwóch wcześniejszych filmów o bohaterze z miasta Gotham autorstwa samego Tima Burtona.

Bruce Wayne to człowiek-zagadka. W ciągu dnia elegancki i czarujący, bogaty filantrop. W nocy zaś człowiek-nietoperz, obrońca prawa oraz bezlitosny pogromca przestępców. Obecnie Bruce musi wrócić do psychicznej równowagi po dramatycznych wydarzeniach i pojedynku z Jokerem. W tym celu uczęszcza na terapię do doktor Chase Meridian, pięknej i inteligentnej kobiety. Już wkrótce Wayne jako Batman będzie potrzebny miastu Gotham. Na horyzoncie pojawia się para okrutnych złoczyńców. Dwie Twarze to były prokurator Harvey Dent, który wskutek wypadku został oszpecony. Teraz szuka zemsty za swoje krzywdy. Jego pomocnikiem będzie Człowiek Zagadka, który konstruuje urządzenie mające za pomocą transmisji telewizyjnej przejąć kontrolę nad mieszkańcami miasta. Batman będzie musiał stanąć do śmiertelnie niebezpiecznego pojedynku. U jego boku pojawi się młody Robin, którego wsparcie okaże się nieocenione.

Batman Forever to pełne realizacyjnego rozmachu widowisko fantasy. Twórcy, a właściwie ogromna machina produkcyjna, stworzyli pełnokrwisty kryminał akcji z elementami fantasy. Mrok i rozbudowana metaforyka wcześniejszych części wyreżyserowanych przez Burtona ustępuje niezwykle dynamicznej fabule, zaskakującym zwrotom akcji i wybujałej, uderzającej kolorami scenografii oraz kostiumom. Joel Schumacher, autor takich hitów jak Upadek czy Klient, znakomicie odnajduje się w takiej stylistyce. Spektakularna widowiskowość, spora dawna humoru, efektowna walka dobra ze złem oraz gorące uczucie, którym Batman obdarza piękną Chase Meridian to atrakcje, które ściągnęły masowo widzów przed ekran. Schumacher zgromadził prawdziwą plejadę gwiazd. Tytułowego Batmana po raz pierwszy zagrał Val Kilmer, a jego złowrogich przeciwników rewelacyjny Tommy Lee Jones i Jim Carrey. W panią doktor, dla której Batman traci głowę, wcieliła się atrakcyjna Nicole Kidman. Robina zagrał młody Chris O'Donnell. 

Oceń film

Your rating: Brak Average: 5 (2 votes)

Galeria