• warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/modules/system/system.module on line 1020.
  • warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/chello/domains/chello.linuxpl.info/public_html/includes/theme.inc on line 1832.
7 podróż Sindbada

Sindbad wraz z towarzyszami jest w drodze do Bagdadu. Wraz z nim podróżuje piękna towarzyszka. To księżniczka Parisa, która ma wkrótce zostać żoną podróżnika i tym samym zażegnać konflikt między zwaśnionymi królestwami. Okręt zawija do portu na tajemniczej wyspie Kolosa. Tutaj dochodzi do zdradzieckiego ataku. Potężne, jednookie cyklopy napadają Sindbada i porywają księżniczkę. Bohaterowi udaje się ujść z życiem tylko dzięki pomocy maga Sokuraha, który jednak traci swoją magiczną lampę. Niebawem Sindbad wraca na wyspę, aby odnaleźć księżniczkę i zgubę Sokuraha.
Efektowna produkcja fantasy, film może już zapomniany, jednak ceniony przez miłośników gatunku. Nathan Juran, specjalista od kina komercyjnego, autor westernów czy filmów s.f., swobodnie porusza się w stylistyce wywiedzionej z "Baśni tysiąca i jednej nocy". Przygody Sindbada, jego siódma podróż, trzymają w napięciu. Akcja jest żywa, pełna nieoczekiwanych zwrotów. Przyzwoite aktorstwo, twórczo wykorzystana animacja poklatkowa, intrygujące do dziś efekty specjalne to kolejne atuty obrazu Jurana. Przez ekran przewija się cała parada mitycznych stworów: jednoocy cyklopi, kobieta-wąż czy obowiązkowy smok. Wciągająca story, malownicze plenery Hiszpanii, gdzie kręcono film, staranność filmowego warsztatu sprawiają, iż 7 podróż Sindbada do dziś ogląda się znakomicie. Film dla wszystkich.

7 podróż Sindbada
7th Voyage of Sindbad, The
1958, USA
fantasy
85 min
Nathan Juran
Nathan Juran

Oceń film

Brak głosów

Galeria